Abc urządzania wnętrz

W trakcie urządzania domu czy mieszkania zwykle staramy się nadać mu określony charakter. Czasami niezbędna jest porada architekta, który dopasuje określony styl do naszych wymagań oraz indywidualnych potrzeb. Nie jest łatwo wybrać meble, dywany, zasłony okienne i całą masę dodatków tak, by się ze sobą nie kłóciły wzorami i kolorami, a jednocześnie stanowiły ciekawą, pozbawioną nudy kompozycję. Każdy element powinien tworzyć odpowiedni klimat, sprawiać wrażenie niezbędnej części aranżacji danego wnętrza.

1 krok – wybór mebli

Wiadomo, że najważniejsze są meble, które warunkują dalsze wybory, związane z dobraniem ulubionej kolorystyki tkanin, rozmaitych bibelotów i oświetlenia. Dobór lamp, które będą pasowały do pozostałych części wyposażenia pomieszczenia, może być bardzo dużym wyzwaniem. Wiadomo, że nowoczesne meble, w których przeważają elementy ze stali i tworzywa, wykluczają pojawienie się klasycznych żyrandoli, wzorowanych na stylowych lampach z poprzednich epok. W tym przypadku będziemy szukali raczej prostych opraw, dyskretnych punktów świetlnych i różnych nowatorskich rozwiązań, opartych na sznurach ledowych, które pięknie podkreślają klimat takich pomieszczeń.

Mieszkania w stylu klasycznym, związanym z drewnianymi, rzeźbionymi meblami, czy tak modne w ostatnich latach wnętrza kolonialne będą się pięknie komponowały ze stylowymi lampami, stanowiącymi również niebanalne ozdoby. Ciepłe światło lampki imitującej lampę naftową, czy żyrandol z dyskretnymi złoceniami doskonale uzupełnią klimat, za który będą odpowiadały meble oraz zasłony, dywany oraz pozostałe dodatki.