Akcesoria niezbędne we florystyce

Florystyka jest ciekawym i coraz popularniejszym sposobem na biznes. Kwiaty bowiem towarzyszą nam w wielu ważnych momentach życia, takich jak wesele, urodziny, imieniny, dzień ojca, matki, babci, jubileusze małżeństwie lub zawodowe, a także w tych nieprzyjemnych sytuacjach, typu pogrzeb. Jednak potrzeba uatrakcyjnienia ważnych uroczystości jest w nas dosyć duża, dlatego floryści i kwiaciarnie mają pełne ręce roboty. Nie jest to oczywiście prosty sposób na biznes, bowiem kwiaty szybką więdną i tracą swój urok, ale dzięki rozmaitym akcesoriom florystycznym można znacząco przedłużyć ich trwałość i przydatność do użycia.

Tulipany, róże, storczyki, frezje, stokrotki, goździki i inne gatunki – wszystkie potrzebują wody, najlepiej wzbogaconej o odpowiednie składniki odżywcze, aby przetrwać. Aby bukiet urodzinowy, ślubny czy na każdą inną okazję nie zwiędł krótko po zakupie i cieszył oko obdarowanego przez dłuższy czas, niezbędne jest użycie przez florystę specjalnych gadżetów. Mogą to być na przykład malutkie folki z zatyczką, w które wkłada się pojedyncze kwiaty. Dzięki stałemu dostępowi do wody, kwiaty mogą znacznie dłużej utrzymać swoją świeżość (nawet do kilku dni).

Floryści prowadzący kwiaciarnie muszą stale się szkolić i inwestować w nowatorskie rozwiązania, pozwalające im zwiększyć przewagę nad konkurencją, a dodatkowo pozyskiwać nowych, wymagających klientów. Nowe metody tworzenia bukietów, wykorzystywanie nowinek technicznych, takich jak np. plastikowe wazoniki wypełnione gąbką pozwala florystom się rozwijać.

Wazonik z gąbką ma zadanie podobne jak fiolka na pojedyncze kwiaty, tyle że dodatkowo trzyma w ryzach cały bukiet i jest podstawą do tworzenia fantazyjnych kompozycji kwiatowych. Tego rodzaju elementy najczęściej wykonane są z zielonego lub przezroczystego tworzywa, aby nie rzucały się w oczy i łatwo je było można zakamuflować w wiązance.

Żywe kwiaty są bardzo piękne i cenione zwłaszcza przez kobiety. Nie ma się więc czemu dziwić, że branża florystyczna stale się rozwija i udoskonala rozwiązania pozwalające przedłużyć trwałość bukietu urodzinowego czy ślubnej wiązanki.