Biura do wynajęcia w Katowicach

Katowice należą do czołówki w rankingach rozwoju miast. Nie ulega wątpliwości, że w ostatnim czasie miasto poczyniło wielkie postępy i jest chętnie wybierane na lokalizację siedziby czy oddziału rozmaitych międzynarodowych firm, zwłaszcza z branży informatycznej. Firmy te mogą liczyć na duży wybór lokali biurowych w Katowicach, które zazwyczaj wynajmowane są na dłuższy okres czasu.

W Katowicach w ostatnich latach powstało wiele pojedynczych biurowców, a także całych kompleksów biurowych, wśród których każdy najemca znajdzie odpowiedni lokal. Czym przede wszystkim kierują się przedsiębiorcy i międzynarodowe koncerny poszukujące idealnego biura w Katowicach?

Najogólniej rzecz biorąc, chodzi o 3 podstawowe kwestie – rozmiar, lokalizację oraz standard wyposażenia.

Rozmiar ma znaczenie

Oczywiście powierzchnia biurowa musi być ściśle dostosowana do potrzeb firmy, aby zapewnić pracownikom na każdym szczeblu oraz zarządowi odpowiednie, komfortowe warunki pracy. Nowoczesne korporacje stawiają także na różnego rodzaju udogodnienia dla pracowników, wymagające sporej powierzchni. W ramach powierzchni biurowej powstają np. pokoje relaksu i odpoczynku, strefy rozrywki, gdzie można m.in. pograć w piłkarzyki, rzutki czy po prostu posiedzieć i porozmawiać ze znajomymi.

Lokalizacja

Umiejscowienie biura jest bardzo istotne z dwóch powodów – praktycznych i prestiżowych. Dojazd do biura powinien być łatwy, zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską, tak by wszyscy pracownicy i ewentualni kontrahenci nie mieli z tym problemu. Lokalizacja w centrum miasta lub też w nowoczesnym kompleksie biurowym z pewnością można uznać za najbardziej prestiżowe i w związku z tym pożądane. Jeśli chodzi o nowo powstałe biura w Katowicach, zazwyczaj powstają one przy głównych arteriach miasta, co gwarantuje szybki dojazd z innych miast, mają one także sporą przestrzeń parkingową, zazwyczaj podziemną.

Standard wyposażenia

Tutaj oczekiwania najemców są dosyć wysokie. Zależy im, aby biurowce reprezentowały klasę A, co wiąże się z klimatyzacją, szybkim łączem internetowym, wszystkimi instalacjami, możliwością samodzielnej aranżacji powierzchni biura, wysoką jakością zastosowanych materiałów wykończeniowych itp.