Bramy i furtki

ogrodzenie aluminioweFurtka, czyli wąskie przejście w ogrodzeniu posesji, przeznaczone jest do ruchu pieszego. Umożliwia wejście na posesję bez konieczności otwierania bramy. Najczęściej furtki wchodzą w skład ogrodzenia, stanowiąc spójną stylistycznie całość. Można je montować do słupów stalowych lub murowanych, wykonuje się je najczęściej z metalu lub drewna.

Bardzo istotną kwestią jest dopasowanie furtki do całego ogrodzenia, łącznie z bramami wjazdowymi. Jednorodne wzornictwo i kształt tych elementów pozwala zachować estetyczną harmonię.

W zasadzie bramy i furtki spotyka się zarówno w miejscach prywatnych, jak i publicznych, np. w szkołach, urzędach, obiektach portowych, zakładach produkcyjnych, lotniskach, szpitalach, na terenach wojskowych itd.

Furtkę można zamykać na klucz, można także instalować przy niej domofon, wideodomofon oraz elektroniczny system antywłamaniowy. Nowoczesne rozwiązania stosowane w bramach i furtkach pozwalają na skuteczne zabezpieczenie posesji przed intruzami, jednocześnie zapewniając komfort użytkownikom.

Bramy wjazdowe

Brama to bardzo istotny element ogrodzenia, który, podobnie jak furtka, powinien spełniać wymogi funkcjonalności, komfortu i estetyki. Stylistyczne dopasowanie ogrodzenia, łącznie z bramą wjazdową i furtką do typu budynku oraz jego charakterystyki jest rzeczą bardzo istotną. Podobnie jak bezpieczeństwo. Brama wjazdowa otwierana pilotem to udogodnienie, które docenimy zwłaszcza jesienią i zimą, kiedy warunki atmosferyczne nie są bardzo sprzyjające. Ale jest to także rozwiązanie, które pozwoli uniknąć niebezpieczeństwo kradzieży samochodu w trakcie ręcznego otwierania bramy.