Ciekawe zastosowanie szkła

Szkło laminowane to ciekawy materiał, który cieszy się rosnącą popularnością w dziedzinie aranżacji i wykończenia wnętrz. Ze szkła laminowanego można wykonać bardzo atrakcyjne elementy w domu, mieszkaniu czy biurze, takie jak drzwi, półki, blaty, ścianki działowe, a nawet podłogi.

Szklane ekrany w kuchni

Najbardziej rozpowszechnione zastosowanie szkła laminowanego to dzisiaj chyba ekrany kuchenne, stosowane pomiędzy meblami, nad płytą grzewczą. Jest to bardzo atrakcyjne rozwiązanie przede wszystkim dlatego, że łączy funkcję ozdobną, dekoracyjną z funkcjonalizmem i praktycznością. Takie szkło jest odporne na pęknięcia, a przy tym bardzo dobrze się prezentuje we wnętrzu. Jego atutem bez wątpienia jest również fakt, że zdjęcie umieszczone wewnątrz można zmieniać w razie potrzeby.

W jaki sposób to działa

Szkło laminowane to dwie tafle sklejonego szkła, pomiędzy którymi można umieścić jakąś grafikę, tkaninę, a nawet wybrane przez nas zdjęcie. Jest to niewątpliwie kusząca propozycja, mieć w kuchni ulubione foto, na przykład z wakacji czy wymarzonego celu podróży. Lub też jakiś abstrakcyjny obraz. Wszystko zależy od naszej inwencji. Szkło laminowane jest specjalnie zabezpieczone przed pękaniem, dlatego można je stosować w różnych nawet newralgicznych miejscach. Nawet jeśli się rozbije, to pozostanie w jednym kawałku, nie zarażając użytkowników na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.