Decyzje budowlane – wybór drzwi

Jednym z elementów, o które musimy zadbać w trakcie budowy domu, są drzwi wewnętrzne. Ich wybór nie jest prosty, bo oferta, jaką posiadają sklepy jest bardzo bogata. Zanim zaczniemy poszukiwania drzwi, musimy się zastanowić nad ich kolorem. W większości przypadków kolor okien decyduje o ich barwie. Zbyt kontrastowe odstępstwa nie będą wyglądały zbyt dobrze. Wyjątek stanowią białe ramy okienne, które zwiększają dowolność wzorów i kolorów drzwi.

Popularność drzwi przesuwnych

W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się drzwi przesuwne. Pozwalają oszczędzić przestrzeń, nie musimy się martwić o kierunek ich otwierania, nikogo też nie uderzymy takimi drzwiami. Podejmując decyzję o drzwiach przesuwnych, warto się zastanowić nad ich podtynkowym montażem. Takie rozwiązanie oszczędza ściany, przy których mogą stanąć regały z książkami, szafy, czy komody. W przypadku drzwi przesuwanych po ścianie na specjalnych rolkach, będziemy musieli zostawić przestrzeń na ich otwieranie.

Wygoda i funkcjonalność

Drzwi przesuwne doskonale się sprawdzają w salonach, sypialniach, czy gabinetach. Zamontowanie ich w kuchni może sprawiać pewne kłopoty. Łatwiej jest otworzyć drzwi z klamki, kiedy mamy obie ręce zajęte, przy drzwiach przesuwnych graniczy to z cudem. Niemniej, wszystko zależy od indywidualnego gustu każdego z nas oraz szczególnych wymagań, jakie przed drzwiami stawiamy. Zarówno drzwi przesuwne, jak i tradycyjne możemy dobrać tak, by były funkcjonalne i zdobiły nasze wnętrza. Do wyboru mamy przeróżne materiały od tworzywa zaczynając, a na szkle kończąc.