Fotele pneumatyczne

Praca kierowcy ciężarówki to trudne i wymagające zajęcie. Kierowcy muszą zmagać się z presją czasu, a jednocześnie muszą zachować stałą koncentrację uwagi. Są również narażeni na choroby zawodowe związane ze zwyrodnieniami w obrębie kręgosłupa. Tysiące przejechanych kilometrów odciskają swoje piętno na zawodowych kierowcach, przyczyniając się do powstania poważnych dolegliwości, które nieraz wymagają interwencji chirurgicznej.

Z tego punktu widzenia niezwykle istotna jest jakość fotela, na którym kierowca spędza codziennie wiele godzin. Na szczęście nowoczesne fotele pneumatyczne są bardzo przyjazne dla ciała. Można je indywidualnie dopasować do wagi i wzrostu kierowcy, dzięki czemu kręgosłup może odpoczywać w trakcie jazdy.

Regulacja parametrów 

Pneumatyczne fotele do ciężarówek świetnie redukują drgania, a dodatkowo wyposażone są w płynną regulację różnych parametrów i elementów, takich jak kąt podparcia lędźwiowego, wysokość, poziom fotela, oparcie, podłokietniki itp. Dopasowanie wszystkich tych parametrów do własnych potrzeb bezpośrednio przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo kręgosłupa, ale również na komfort jazdy i samopoczucie kierującego pojazdem.

Producenci foteli pneumatycznych oferują także szereg specjalistycznych części zamiennych, dzięki którym fotel można utrzymywać stale w doskonałym stanie technicznym. Są to części typu siłownik, amortyzator, zawór, poduszka, gąbka siedziska i wiele innych.

Podobne fotele montuje się również w innych pojazdach – autobusach, maszynach rolniczych, budowlanych, drogowych, a nawet w wózkach widłowych i pojazdach szynowych.

Na rynku działają firmy specjalizujące się właśnie w dostarczaniu nowych foteli, części do nich, a także w naprawach tychże. Klienci mogą więc liczyć na kompleksową obsługę – począwszy od zdiagnozowania problemu, poprzez fachową poradę, a skończywszy na wymianie części do fotela lub całego fotela pneumatycznego. Mogą wybierać spośród wielu czołowych marek foteli, takich jak ISRI, Grammer, Recaro, Sears, BE-GE.