Jak i czym dojechać na wakacje?

samochód do wynajęciaPodróżowanie w większym gronie znajomych wcale nie musi się wiązać z angażowaniem kilku samochodów i wielogodzinnym prowadzeniem ich przez uczestników wycieczki. O wiele bardziej opłacalny może być wynajem busa 9 osobowego, który bezpiecznie przewiezie grupę w dowolne miejsce w Polsce, czy nawet w Europie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wszyscy uczestnicy wyprawy będą mogli liczyć na komfortowe warunki, a kierowcy będą mogli się zmieniać za kierownicą w trakcie jazdy. Nikt nie będzie musiał spędzać za kółkiem 10 godzin lub nawet dłuższego czasu.

Oczywiście wynajem busa czy autokaru nie jest tani, zwłaszcza jeśli w grę wchodziłaby opcja z zatrudnieniem wykwalifikowanego kierowcy. Warto jednak pamiętać, że najważniejszy jest komfort i bezpieczeństwo uczestników, jakie to rozwiązanie gwarantuje.

Jeśli grupa podróżujących nie przekracza 9 osób, wynajem busa 9 osobowego to optymalne rozwiązanie. W takim pojeździe przestrzeń bagażowa jest spora, najczęściej wypożyczalnie samochodów montują na dachach dodatkowe bagażniki, aby nie zabrakło miejsca na bagaż.

Przejażdżka takim busem to nie tylko wygoda, ale też przygoda i przyjemność wspólnego przebywania w czasie podróży. Gdziekolwiek jedziemy, nie musimy martwić się o miejsca parkingowe dla kilku samochodów, nie musimy pilnować się wzajemnie w trakcie jazdy, aby nie pomylić drogi itd.

Wypożyczalnie samochodów dobrze wyczuły pragnienie swobody, jakie towarzyszy podróżującym. Chcemy zatrzymywać się w pięknych miejscach, samemu decydować, ile czasu spędzamy w danej okolicy itd. W trakcie zorganizowanych wycieczek objazdowych nie mamy takiej możliwości – jesteśmy uzależnieni od organizatorów oraz głosu większości.

Wynajmując busa, musimy oczywiście wylegitymować się prawem jazdy i spisujemy z wypożyczalnią umowę na uzgodnionych warunkach. Samochód musi być ubezpieczony, chociaż często niektóre elementy pojazdu są z tego podstawowego ubezpieczenia wyjęte i np. dodatkowo płatne, jak choćby lusterka, szyby czy opon. To wszystko trzeba ustalić, żeby w razie nieprzyjemnej sytuacji nie być zdziwionym kosztami, które trzeba ponieść. W razie awarii wypożyczalnia samochodów oferuje pojazd zastępczy, co również powinny regulować zapisy umowy.

Wynajem busa dla 9 osób to ciekawy sposób na spędzenie wakacji w dowolnym kraju – w Polsce, we Włoszech czy w Chorwacji. Ważne, żeby zebrać grupę osób zmierzających w jednym celu i mających podobne wyobrażenie o idealnym urlopie.