Kriolipoliza – skuteczne modelowanie sylwetki

Dbałość o zdrowie i wygląd naszego ciała jest jednym z elementów troski o swoje samopoczucie. Często w natłoku pracy i codziennych obowiązków zapominamy o sobie, o tym żeby odpocząć, poświęcić czas na aktywność fizyczną. Efektem zazwyczaj są nadprogramowe kilogramy i zły humor. Idealnym rozwiązaniem jest oczywiście wnikliwa analiza swojego trybu życia i takie przemodelowanie swojej codziennej rutyny, by znaleźć czas na niezbędny ruch i zatroszczenie się o swoje ciało. Jeśli jednak chcemy szybkich efektów w zakresie wyszczuplenia i zmiany naszych kształtów, to możemy skorzystać z ciekawych rozwiązań, jakie oferuje nam współczesna kosmetologia. Jednym z nich jest kriolipoliza.

Kriolipoliza to jedna z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod na modelowanie sylwetki, polegająca na usunięciu zbędnego tłuszczu poprzez zamrażanie go. Ta nieinwazyjna procedura jest idealna dla osób, które chcą pozbyć się trudnych do usunięcia tkanki tłuszczowej, np. z okolic brzucha, ud, pośladków czy ramion. W trakcie zabiegu, specjalistyczne urządzenie chłodzi wybrane partie ciała do temperatury około -8 stopni Celsjusza, co powoduje zamarzanie i śmierć komórek tłuszczowych. Następnie organizm usuwa je w naturalny sposób, pozwalając na stopniowe zmniejszenie objętości i poprawę konturów ciała.

Kriolipoliza jest bardzo bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, który nie wymaga okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności natychmiast po zabiegu. W ciągu kilku tygodni od przeprowadzenia kriolipolizy, pacjenci zauważają widoczne efekty, w postaci zmniejszenia objętości ciała i poprawy jego konturów. Wskazówką dla osób, które chcą przeprowadzić zabieg kriolipolizy, jest to, że nie jest to metoda do walki z nadwagą, a raczej do modelowania sylwetki.

Zarówno przy tym zabiegu, jak i wielu innych, konieczna jest konsultacja ze specjalistą w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Do najczęstszych zalicza się ciążę, miesiączkę, różnego rodzaju infekcje, zaburzenia krążenia, choroby tarczycy i inne. Nie jest więc to zabieg, z którego mogą skorzystać wszyscy, niezależnie od okoliczności i stanu zdrowia.