Master Key

Oferowane zabezpieczenia dla budynków są bardzo różnorodne, i mają swoje specjalistyczne zastosowania. Mogą to być zabezpieczenia antypożarowe, systemy alarmowe, różnego rodzaju zamki, kontrola dostępu, zabezpieczenia antywłamaniowe,

sejfy i wiele więcej. Właściciele rozmaitych obiektów mają więc do wyboru bardzo wiele dróg na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Ich efektywność stoi na wysokim poziomie.

Master Key jest układem kluczy i zamków, który zapewnia efektywną ochronę i zabezpieczenie przed osobami z zewnątrz. Jest to nadzwyczaj innowacyjny system bezpieczeństwa, który jest wykorzystywany w wielu obiektach, takich jak budynek biurowy, gdzie świetnie spełnia swoją rolę i charakteryzuje się znaczną efektywnością. Nazywa się go także mianem Systemu Klucza Centralnego a także Systemem Zamka Centralnego.

Posiadacz klucza centralnego ma możliwość otworzyć wszystkie drzwi w danym obiekcie, zaś szeregowy użytkownik ma ograniczony dostęp do poniektórych pomieszczeń. Przykładowo w obiekcie hotelowym szef ochrony może otworzyć drzwi do wszelkich pomieszczeń, sprzątaczka wyłącznie kilka, a gość – tylko własny pokój.

Układ zamka centralnego powoduje, że jeden klucz jest potrzebny do otwarcia indywidualnych pomieszczeń oraz zamka głównego, jednak nie uda się otworzyć drzwi sąsiednich. Często dochodzi do konfiguracji dwóch systemów – zamka i klucza centralnego. Kontrola dostępu wymaga wyznaczenia osób o większych możliwościach oraz mniejszym dostępie.

Zabezpieczenia powinny być dobrze dostosowane do konkretnych warunków, jakie panują w danym położeniu. Master Key jest jednym z najlepszych systemów zabezpieczeń, które są dostępne na polskim rynku. Trzeba tylko znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie w tym zakresie.