Meble z drewna – marzenie wielu z nas

drewniany mebelMarzeniem wielu z nas są meble drewniane, pociągnięte jedynie kolorową bejcą. Tego typu szafy, regały, komody czy stoły mają w sobie niepowtarzalny urok. Najczęściej w naszych domach można spotkać meble z drewna sosnowego czy olchowego, które są najtańszym wariantem aranżacji wnętrz. Pomieszczenia, w których się znajdują, robią wrażenie ciepłych i przytulnych. Z tego względu większość dziecięcych pokoi jest urządzonych właśnie z ich udziałem. Niestety zarówno sosna, jak i olcha nie należą do gatunków drewna twardego, więc trzeba o takie meble szczególnie dbać, unikać uszkodzeń mechanicznych, wgnieceń i zadrapań. Wysokiej jakości meble można zobaczyć tutaj.

Meble dębowe

O wiele droższym i jednocześnie bardziej eleganckim rozwiązaniem są meble drewniane dębowe, które z reguły stanowią wyposażenie salonów, gabinetów i sypialni. Są mocniejsze, bardziej odporne na uderzenia i posiadają niezwykle zdobny rysunek drewna. Wysoko cenione są przez osoby, które pragną mieszkać w otoczeniu, które ma jak najwięcej wspólnego z naturą. Meble drewniane dębowe doskonale się komponują z lnianymi obrusami, zasłonami w kolorze ecru i aranżacjami w stylu folklorystycznym. Można wybrać komplety malowane bezbarwną bejcą lub też barwione na różne kolory.

Popularność mebli indyjskich

W ostatnich latach dużym zainteresowaniem cieszą się też meble indyjskie, wykonane z drewna egzotycznego. Z początku ludzie chętnie je kupowali, ze względu na ich niebanalny wygląd i przystępną cenę. Niestety duży popyt sprawił, że dziś nie najdokładniej wykonane, źle pomalowane i wypoziomowane meble przywożone z Indii stanowią dobra luksusowe, na które nie każdego stać. Na szczęście polscy przedsiębiorcy szybko przechwycili styl i znajdziemy wśród krajowych produktów całe komplety, stylizowane na meble kolonialne, dużo dokładniej zrobione i o wiele trwalsze.