Modele drzwi wewnętrznych

Na rynku jest dostępnych wiele różnych modeli drzwi wewnętrznych. Od zawsze największym powodzeniem cieszyły się modele, utrzymane w klasycznym stylu, których piękno wynika z tradycyjnych materiałów i wzorów. Wielu inwestorów lubi nowoczesną architekturę, dlatego rynek proponuje też niebanalne rozwiązania, przeznaczone do pomieszczeń utrzymanych w futurystycznej stylistyce. Obecnie najmodniejsze są drzwi ze szkła. Uznawane są za najbardziej eleganckie wykończenie domu, niezależnie od tego, w jakim stylu utrzymane są jego wnętrza.

Drzwi ze szkła są dostępne zarówno w nowoczesnych stylizacjach designerskich, jak również w artystycznych aranżacjach, opartych na ręcznie malowanym szkle. Odpowiednio dobrane drzwi pozwalają na przenikanie światła pomiędzy pomieszczeniami, co jest niezwykle cenne dla doświetlenia wszystkich wnętrz. Światło wydobywa dodatkowy urok z mebli, dodatków oraz okładzin ściennych i pokojowych. Kolorowe szyby w drzwiach wewnętrznych zmieniają barwę światła i dodatkowo wpływają na nastrój, panujący w danym pokoju.

Większości z nas szkło kojarzy się z materiałem wyjątkowo kruchym i nietrwałym. Tymczasem tafle klejonych szyb oferują nieprzeciętną odporność i wytrzymałość. Badania prowadzone przez inżynierów wykazały, że drzwi ze szkła są bardziej odporne na zużycie niż standardowe drzwi wewnętrzne, wykonane na drewnianym ramiaku i pokryte sklejką drewnianą. Szklane skrzydła wymagają niezwykle starannego, profesjonalnego montażu. W trakcie eksploatacji jedynym poważnym kłopotem jest utrzymywanie ich w czystości. Szkło bezwzględnie ukazuje wszelkie smugi czy odciski palców, które się na nim pojawią.