Myjnie bezdotykowe – stosowana chemia

Polacy coraz chętniej korzystają z ręcznych myjni bezdotykowych. Koszt umycia samochodu jest niewysoki, a dostępność takich obiektów spora zwłaszcza w większych miastach. Myjnie ręczne są też łatwe w użyciu, więc każdy poradzi sobie z ich obsługą. Stosuje się na nich profesjonalne środki do czyszczenia, pielęgnacji oraz konserwacji karoserii, takie jak aktywna piana, szampony, woski itp. Umożliwiają one dokładne wyczyszczenie samochodu nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz.

Atutem myjni bezdotykowych, które są myjniami ręcznymi jest fakt, że użytkownik może sam dobrać zakres mycia, decydując czego tak naprawdę potrzebuje jego samochód, które elementy wymagają solidniejszego mycia. Korzystając ze specjalnego pistoletu można nałożyć na powierzchnię auta środek myjący oraz wodę pod wysokim ciśnieniem, co gwarantuje dokładność czyszczenia bez użycia ostrych gąbek czy szczotek. Jedyne co trzeba zrobić, to skierować pistolet we właściwe miejsce, nie zapominając  o żadnym elemencie. Pistolet pod ciśnieniem pozwala usunąć z karoserii najstarszy brud – kurz, elementy nawierzchni, ślady po owadach, smar itp.

Bezpieczne użycie chemii do myjni

Dzięki antykorozyjnym dodatkom chemia do myjni może być bezpiecznie stosowana na wszystkie powierzchnie pojazdu, w tym także na powłoki niklowe czy aluminiowe. Specjalne szampony i piany aktywne dobrze spełniają swoje zadanie, a dodatkowo można skorzystać także z woskowania i zabezpieczyć w ten sposób lakier przed zarysowaniami czy uszkodzeniami ze strony promieni UV.

Korzystając z ręcznej myjni bezdotykowej, użytkownik sam dobiera programy, z których chce skorzystać. Może np. wykonać podstawowe mycie ze spłukiwaniem, umyć tylko wybrany element, czy też skorzystać z pełnego pakietu, łącznie z woskowaniem. Może też dowolnie wydłużyć każdy etap, dostosowując go do skali zabrudzenia.

Mycie samochodu z użyciem profesjonalnej chemii do myjni, dostępnej na myjniach samoobsługowych na pewno służy samochodowi, a jego właścicielowi ułatwia dokładne wyczyszczenie auta.