Nowoczesne meble do biura = korzyść dla zdrowia

Biuro to przestrzeń, w której wielu z nas spędza większość dnia. Utrzymywanie siedzącej pozycji przez wiele godzin w połączeniu z brakiem aktywności w czasie wolnym może skutkować negatywnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia. Nadwaga, problemy z krążeniem, cukrzyca, zwyrodnienia stawów, choroby układu trawiennego – to tylko niektóre z zagrożeń, jakie niesie za sobą siedzący tryb życia.

Zmiana pozycji

Jak z tym walczyć? Wskazana jest oczywiście codzienna aktywność fizyczna, ale nie każdy może sobie na nią pozwolić w natłoku obowiązków. Pomocne mogą się okazać nowoczesne meble biurowe, na przykład w postaci podnoszonych biurek z regulacją wysokości. Zmienna wysokość blatu pozwala zmieniać pozycję w pracy wtedy, kiedy mamy na to ochotę. Większość z nas jest przyzwyczajona do pracy na siedząco, ale można nie tracąc nic na swojej wydajności i wygodzie, czasowo zmieniać pozycję na stojącą. Umożliwiają to właśnie biurka z regulacją wysokości. Obsługa jest tak prosta, a zmiana pozycja tak szybka, że umożliwia płynność pracy bez utraty koncentracji. Ponadto takie zmiany wpływają korzystnie na skuteczność i skupienie pracowników, dodatkowo zapobiegając rozmaitym schorzeniom skorelowanym z siedzącym trybem życia.

Specjaliści zalecają zmianę pozycji siedzącej na stojącą co 45 minut. Trudno jednak wyrobić w sobie nawyk częstej zmiany pozycji bez odpowiedniego bodźca, ale też bez konkretnych rozwiązań technicznych. Biurkami wyposażonymi w mechanizm regulacji można sterować przy użyciu smartfona lub komputera. Specjalna aplikacja przypomina o potrzebie zmiany pozycji w określonym czasie. Za regularne rozprostowywanie kości w trakcie pracy z pewnością podziękuje Ci Twój organizm, a zwłaszcza kręgosłup.

Biurka i stoły konferencyjne z elektryczną regulacją wysokości blatu stanowią bardzo elastyczne wyposażenie przestrzeni biurowej. Pozwalają w szybki i prosty sposób zmienić tradycyjne miejsce pracy w miejsce spotkania.

Okazuje się, że nowoczesne wzornictwo biurowe stawia nie tylko na wygodę i estetykę, ale także wspomaga pracowników w walce o lepszy stan zdrowia, czego dobitnym dowodem są właśnie podnoszone biurka z regulowaną wysokością blatu.