Nowoczesne rozwiązania we wnętrzu

Drzwi przesuwne to doskonałe rozwiązanie w małych pomieszczeniach, gdzie tradycyjne drzwi blokowałyby przejście, gdzie blisko siebie występują dwie pary drzwi lub w przypadku wąskich korytarzy. Zapewniają one wygodne przejście oraz oszczędność miejsca. Można je montować w różny sposób, jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest zamontowanie specjalnych prowadnic dolnych i górnych.

Otwarte drzwi przesuwne zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjne skrzydło, poruszają się wzdłuż ścian lub są chowane w ścianie, można wtedy w pełni wykorzystać wszystkie ściany.

Można je zastosować jako drzwi oddzielające sąsiednie pomieszczenia, które mają element wspólny np. salon i jadalnia. Nie trzeba też martwić się o przeciągi.

Drzwi przesuwane są łatwe w montażu i obsłudze, elegancko prezentują się w nowoczesnych wnętrzach, mogą występować w wersji jedno- lub dwuskrzydłowej. Jeżeli zdecydujemy się na drzwi wykonane ze szkła, to możemy być pewni, że wnętrza będą odpowiednio doświetlone, a całość będzie wyglądała bardzo reprezentacyjnie.

Na co zwracać uwagę przy kupnie?
– solidność wykonania
– wytrzymałość
– zdobienia
– jakość zastosowanych zawiasów, mocowań, klamek.