Pokrycie mebli tkaniną

Kiedy przechadzamy się po sklepach z meblami i oglądamy rozmaite modele, z reguły nie zastanawiamy się nad rozwiązaniami, których nie widać gołym okiem. Najważniejsze jest dla nas pierwsze wrażenie, jakie robi na nas mebel. Analizujemy jego kształt, kolor i użyteczność, a następnie w myślach dopasowujemy do naszego mieszkania. Warto jednak nieco dokładniej przyglądać się kanapom, fotelom i krzesłom. Większość z nich możemy zamówić pokrytych zupełnie innym materiałem tapicerskim niż to wynika z ekspozycji.

Obicie meblowe

Przy meblach, których obicia są dostępne w różnych wzorach i rodzajach tapicerki, znajdują się zazwyczaj próbniki materiałów, z których możemy wybierać pokrycie. Należy pamiętać, że zmiana materiału tapicerskiego na inny może w niektórych przypadkach zmienić cenę mebla. Z całą pewnością skórzana sofa będzie dużo droższa od materiałowej. Warto przeanalizować również wybór pod kątem dostosowania do pomieszczenia, w którym znajdzie się zakupiony mebel. Musi odpowiadać pod względem kolorystyki pozostałym elementom wystroju. W innym przypadku zakup kanapy może spowodować koszty związane z wymianą zasłon, dywanów czy innych części aranżacji wnętrza.

Materiał tapicerski możemy również kupić samodzielnie i zlecić fachowcowi wymianę obicia kanapy. Takie rozwiązania są korzystne, gdy nie chcemy wymieniać mebli, które są w dobrym stanie, a jedynie obicie uległo zniszczeniu czy po prostu przestało nam się podobać. Dobry tapicer wymieni pokrycie tak, że mebel będzie wyglądał jak nowy, a my dzięki temu oszczędzimy na kosztach i przedłużymy żywotność ulubionego fotela czy kanapy.