Poznań – chętnie odwiedzane miasto

noclegiPoznań jest piątym pod względem liczby ludności i siódmym pod względem powierzchni miastem Polski. Ma bogate tradycje handlowe, przemysłowe i wystawiennicze. Jest silnym ośrodkiem wystawienniczym. Jednocześnie Poznań należy do najstarszych miast Polski, co przekłada się na zabytki i atrakcje turystyczne. W mieście można znaleźć wiele miejsc, związanych z osobami władców, które obejmuje jeden ze szlaków turystycznych, jakie przebiegają przez miasto, nazwany Traktem Królewsko – Cesarskim.

Wszystkie atuty Poznania sprawiają, że jest czwartym odwiedzanym miastem w Polsce. W 2011 roku ponad 600 tysięcy turystów skorzystało z noclegu w mieście, z tego co czwarty był z zagranicy. W mieście jest 138 skategoryzowanych obiektów noclegowych, z których 75 stanowią hotele. Poznań dysponuje prawie 12 tysiącami miejsc noclegowych, w tym ponad 8 tysięcy zlokalizowanych jest w hotelach. Jak w większości polskich miast, największy kłopot jest ze znalezieniem przyzwoitego noclegu w tanim miejscu. Każdy poznański hostel ma spore obłożenie.

W stolicy Wielkopolski jest kilka różnych hosteli, położonych w kluczowych miejscach. Hostele można znaleźć w pobliżu dworca kolejowego czy Międzynarodowych Targów Poznańskich. Poznań ma doskonale rozwiniętą informację turystyczną. W mieście znajduje się 7 multimedialnych infokiosków turystycznych, które pomogą znaleźć każdy, poznański hostel. Niestety, jeśli nie zarezerwowaliśmy wcześniej miejsca, to musimy się liczyć z tym, że w czasie dużych imprez targowych lub kongresowych o nocleg w mieście może być trudno.