Producenci odzieży reklamowej

Współczesna reklama ma wiele twarzy i kanałów dystrybucji, zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Odzież to jeden z ważnych nośników reklamy, spełniający tę rolę od wielu lat. Na rynku działa wielu producentów odzieży reklamowej, oferujących wysokiej jakości nadruk wykonywany różnymi technikami na szeregu produktów – m.in. na bluzach, koszulkach, plecakach, czapkach, parasolach, torbach eko itp.

Metody druku na tkaninie

Zleceniodawcy zależy przede wszystkim na estetyce wykonania nadruku na tkaninie, ale także na jego trwałości i wytrzymałości oraz odporności na czynniki zewnętrzne. Takim produktom nie może zaszkodzić ani eksploatacja ani pranie. Każdy producent odzieży reklamowej stosuje zróżnicowane metody druku na tkaninie, w zależności od bazowego materiału i oczekiwanego efektu. Są wśród nich techniki takie jak: sublimacja, sitodruk, haft komputerowy, flex, DTG.  Chodzi o uzyskanie bardzo precyzyjnego nadruku na tkaninie z wysokim nasyceniem barw oraz dobrze uwidocznionymi szczegółami.

Wszechstronność 

Producenci ubrań o charakterze reklamowym zazwyczaj nie ograniczają się tylko do odzieży, ale zajmują się także tworzeniem gadżetów, niezbędnych w promowaniu marki. Nowoczesne technologie pozwalają producentom produktów reklamowych umieszczać nadruki na bawełnianych koszulkach, wełnianych czapkach, polarowych bluzach, ortalionowych kurtkach, poliestrowych torbach eko, plecakach reklamowych, długopisach, smyczach, kubkach itd. Możliwości są ogromne. Użycie wysokiej jakości farb i dopasowanie odpowiedniej metody druku pozwala uzyskać zamierzony efekt i nadruk przyciągający wzrok.

Indywidualny klient

Nowe trendy wymuszają na producentach odzieży reklamowej elastyczność i otwartość na potrzeby odbiorców. Okazuje się, że z ich usług korzystają nie tylko firmy, zlecające wykonanie hurtowych ilości koszulek czy bluz z nadrukiem. Coraz powszechniejsze jest nastawienie na indywidualnego klienta, który chce zamówić unikalny i jedyny w swoim rodzaju element odzieży z wymyślonym przez siebie nadrukiem – może to być idol muzyczny, sportowy, scena z filmu, ulubione zwierzę, własne zdjęcie bądź też ciekawy, inspirujący cytat. Takim drukiem na tkaninie można wyrazić swoją osobowość, hobby, poczucie humoru, którym szczególnie młodzi lubią się chwalić.