Recepcja – najważniejsze pierwsze wrażenie

Niektórzy przedsiębiorcy uważają, że recepcja jest najważniejszym pomieszczeniem w całej firmie. Każdy klient, kontrahent lub interesant wyrabia sobie opinię o przedsiębiorstwie na podstawie pierwszego wrażenia, które powstaje po zetknięciu się z firmową recepcją. Właśnie dlatego wielu szefów nie szczędzi środków na szkolenia dla osób, które mają pracować w takim newralgicznym miejscu oraz na ich wyposażenie. Lady recepcyjne, które są dostępne na naszym rynku, pozwalają na stworzenie idealnej recepcji w dowolnym stylu.

Siła pierwszego wrażenia

Lady w recepcji są zazwyczaj dobierane zgodnie ze stylistyką danego biura. Specjaliści, odpowiedzialni za stylizację wnętrz, starają się tak zagospodarować przestrzeń, żeby zrobić na gościach firmy jak najlepsze wrażenie. Doradcy biznesowi podkreślają, że właśnie takie detale często przesądzają o powodzeniu negocjacji handlowych lub przekreślają szanse na ich powodzenie. Zwłaszcza w przypadku nowych kontrahentów, niezwykle istotny jest pierwszy kontakt. Jeżeli od początku nasza firma zacznie budować w wyobraźni klienta wrażenie kompetentnej i solidnej, to łatwiej będzie nam przekonać go, że nasza oferta jest rozsądna.

Rola aranżacji

Legendą obrosły bankowe marmury i solidne lady recepcyjne w przestronnych holach bankowych central. Taki wystrój nie jest dziełem przypadku. Nie jest wynikiem wrodzonej rozrzutności ludzi, którzy obracają powierzonymi pieniędzmi. Odpowiednia aranżacja przestrzeni ma ugruntować w klientach przekonanie, że są w miejscu, w którym obracają się pieniądze. Warto pamiętać o tych zależnościach, kiedy zabieramy się za urządzenie własnego biura.