Ruch to zdrowie

Zdrowy tryb życia sprzyja dobremu samopoczuciu i szczupłej sylwetce. Nie wystarczą jednak wyrzeczenia związane ze spożywaniem tłustych pokarmów oraz słodyczy. Każdy z nas wie, że musi pić wodę, jeść produkty bogate w błonnik i zapewnić sobie odpowiednią dawkę snu. Aby nasze organizmy prawidłowo funkcjonowały, potrzebna jest też określona ilość ruchu, na co niestety rzadko przeznaczmy swój cenny czas. Po powrocie z pracy zazwyczaj zalegamy na kanapie przed telewizorem i popadamy w depresję porównując swoje kształty z sylwetkami celebrytów.

Aktywność fizyczna

Specjaliści wyliczyli, że człowiek dla utrzymania sprawności fizycznej powinien robić przynajmniej cztery tysiące kroków dziennie. Nie jest to duża ilość w przeliczeniu na kilometry, ale o wiele łatwiej jest wsiąść do samochodu i udać się nim do pobliskiego kina czy też sklepu po drugiej stronie ulicy. Mimo wszystko w ostatnich latach poprawiła się nasza ogólna kondycja. Coraz więcej osób stara się biegać, jeździć na rowerach, czy też gimnastykować się w domu. Duże wzięcie mają maty fitness, które służą do ćwiczenia jogi, wykonywania codziennej porcji brzuszków oraz całej gamy ćwiczeń modelujących poszczególne partie ciała.

Zalety mat do ćwiczeń

Współczesne maty fitness wykonane są z gumy piankowej, która nie tylko izoluje nas od zimnej i twardej podłogi, ale również poprawia komfort ćwiczeń, nie przesuwa się i nie zawija, jak to ma miejsce w przypadku rozmaitych kocyków. Po skończeniu gimnastyki wystarczy taką matę zwinąć w rulonik i schować. Można ją często czyścić mokrą szmatką z mydłem, czy innym płynem dezynfekującym. Warto pamiętać, że najtrudniejsze są pierwsze miesiące ćwiczeń. Dopiero po takim czasie ruch zaczyna sprawiać nam przyjemność.