Sposoby radzenia sobie z problemem utraty włosów

Piękne, bujne, zdrowe włosy to ważny atrybut kobiecości. Niestety często zdarza się, że kobiety tracą włosy na skutek stresu lub różnych chorób. Łatwo wtedy o obniżenie poczucia własnej wartości, a nawet depresję. Na szczęście dzięki zdobyczom nowoczesnych technologii można tym problemom zaradzić.

Peruki

Kobiety, które na skutek chemioterapii utraciły wszystkie włosy, mogą skorzystać z peruk, robionych z włosów naturalnych. Jest to spory wydatek, ale taką perukę trudno odróżnić od prawdziwych włosów. Jej wygląd, kształt, zagęszczenie włosów można dobrać do potrzeb konkretnej osoby. Włosy dobrze się układają, można je stylizować, modelować, a nawet przycinać. Peruka to rozwiązanie ostateczne, przeznaczone dla osób, które trwale lub przejściowo straciły wszystkie włosy, natomiast kobiety, którym z jakichś względów czupryna się przerzedziła, mogą wybrać inne, subtelniejsze rozwiązania.

Zagęszczanie i przedłużanie włosów

Na rynku dostępne są nowoczesne metody zagęszczania i przedłużania włosów, które można stosować w razie wystąpienia przejściowych problemów z fryzurą. Jest to świetny pomysł w sytuacji, kiedy zależy nam na szybkiej poprawie objętości czupryny lub na wydłużeniu włosów. Przedłużanie i zagęszczanie nie powinno zbytnio obciążać własnych włosów, gdyż cały proces może przynieść odwrotny skutek – przerzedzenie, a nawet utratę włosów. Ważne żeby osłabione włosy mogły swobodnie odrastać, a fryzura się odbudować.

Przykładem takiej bezpiecznej metody jest metoda „plasterkowa”, która nie obciąża włosów, jest niewyczuwalna, a dodatkowo umożliwia wykonanie dowolnej fryzury czy upięcia.

Jeśli chcemy szybko zmienić fryzurę z krótkich na długie włosy, warto skonsultować się ze specjalistą, który doradzi najlepszą metodę zagęszczania/przedłużania włosów. Trzeba też pamiętać, że są to rozwiązania czasowe, które nie mogą być stosowane cały czas.

Branża fryzjerska stale się rozwija, dzięki temu coraz lepiej radzi sobie z problemami, z którymi boryka się wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, oferując nowoczesne systemy peruk z naturalnych włosów, a także metody skutecznego zagęszczania i przedłużania włosów.