Tynki dekoracyjne – świetny pomysł na wykończenie ścian

Czasy, w których gładkie ściany stanowiły szczyt marzeń i dobrego gustu dawno minęły. Dzisiejsze ściany pokrywają kamienne płytki, wzorzyste tapety i tynki dekoracyjne. Producenci prześcigają się w pomysłach na wykorzystanie przestrzeni, która jeszcze do niedawna miała być jedynie czysta i płaska. Współczesne wnętrza przyciągają wzrok w najmniej oczekiwanych miejscach. Dobrze dopasowane oświetlenie podkreśla wzory stworzone przez dekoracyjne tynki oraz uwydatnia motywy znajdujące się na tapetach. Kolory muszą być kontrastowe i soczyste.

Tynki dekoracyjne są produkowane zarówno do wnętrz, jak i na zewnętrzne elewacje. Z pomocą profesjonalnych narzędzi można osiągnąć niepowtarzalne wzory, wypełniające przestrzeń ścian. Dzięki nim nasze ściany mogą przedstawiać szlachetny trawertyn, stiuk wenecki, czy wiele innych, ciekawych pomysłów. Należy pamiętać jedynie o tym, by nie przesadzić z natężeniem rozmaitych kształtów i wzorów. Zbyt krzykliwe wnętrza nie pozwolą nam odpocząć i mogą powodować rozdrażnienie.

Zanim podejmiemy się pokrycia ścian tynkami dekoracyjnymi, powinniśmy zaplanować każdy szczegół. Warto prześledzić strony internetowe, zawierające rozmaite inspiracje z użyciem tego typu okładzin. Być może pomogą nam one w aranżacji wnętrz, doborze tynków i kolorów. Uzyskamy też wiele porad dotyczących zarówno położenia tynków, jak pokrycia ich farbą i dalszej pielęgnacji. Niektóre tynki są u producenta wybarwiane na kolor wskazany przez klienta. Znacznie ogranicza to czas pracy, jaki trzeba przeznaczyć na wykończenie ścian.