Urządzanie gabinetu w domu

Praca w domu wiąże się z koniecznością wygospodarowania pomieszczenia na gabinet, w którym będziemy mogli swobodnie pracować, tak by nikt nam nie przeszkadzał.  Dobrze jest postawić na wielofunkcyjne rozwiązania, które w razie potrzeby można będzie wykorzystać w innym sposób. Dobór mebli i wystroju powinien harmonizować z resztą pomieszczeń.

Meble do gabinetu

Wybierając meble do gabinetu, należy mieć na uwadze stworzenie dla siebie komfortowego miejsca do pracy, gdzie będziemy mogli szybko odnaleźć potrzebne dokumenty i nietrudno będzie nam utrzymać stale porządek. W przypadku niedużych pomieszczeń lepiej sprawdzi się umeblowanie w jaśniejszych kolorach, które da poczucie większej przestrzeni. Jeśli pokój na gabinet jest przestronny i wpada do niego dużo naturalnego światła, to z powodzeniem można w nim umieścić ciemniejsze meble gabinetowe, które dodadzą mu typowej dla takich kolorów elegancji.

Krzesło i biurko

Na meble do gabinetu składa się przede wszystkim biurko i wygodne krzesło. Dobrze dobrany zestaw będzie służył naszemu kręgosłupowi. Krzesło lub fotel musi być dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb, posiadać regulację zarówno wysokości, jak i oparcia. Należy zwrócić uwagę na jego wyprofilowanie, gdyż powinien przede wszystkim podpierać lędźwiowy odcinek kręgosłupa. W ostatnich latach na rynku pojawiły się także podnoszone biurka z regulacją wysokości blatu. Takie rozwiązanie wpisuje się w zalecenia lekarzy i fizjoterapeutów, aby co jakiś czas zmieniać pozycję i nie spędzać na krześle całych 8 lub więcej godzin dziennie. Zdaniem specjalistów chociaż częściowe przestawienie się na pracę w pozycji stojącej ma bardzo korzystny wpływ na nasz układ kostny.

Meble do gabinetu powinny stanowić spójną całość i stanowić idealne zaplecze do twórczej pracy. Aby zapewnić sobie maksimum spokoju i dogodne warunki do pełnej koncentracji, warto również pomyśleć o profesjonalnym wyciszeniu pomieszczenia, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku lub mamy małe dzieci.

Niezbędnym uzupełnieniem gabinetu urządzonego w domu będą regały na dokumenty i książki, najlepiej w modułowej wersji.