Ustroń na szlaku Beskidzkim

Ustroń

Turyści, którzy mieli okazję zobaczyć malownicze zbocza wśród których położony jest Ustroń uważają, że jest to jeden z najładniejszych polskich kurortów. Leżące nad Wisłą miasto jest ulubionym miejscem wypoczynku wielu mieszkańców Śląska. Jego atutem są wspaniałe szlaki spacerowe i turystyczne, które stwarzają idealne warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. W zimie do dyspozycji narciarzy jest 7 wyciągów, kolejka linowa-krzesełkowa oraz dobrze utrzymane trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności. W rejonie Poniwca znajduje się sztucznie ośnieżony stok narciarski, który jest oświetlony na całej długości.

Turyści, którzy zdecydują się szukać rekreacji w tym miejscu, mają do dyspozycji pokaźną bazę turystyczną. Noclegi w Ustroniu oferowane są w różnym standardzie. Na gości czekają hotele, pensjonaty, domy wczasowe i uzdrowiskowe oraz kwatery prywatne. Jedną z nowości, które w ostatnich latach zyskują coraz więcej zwolenników są apartamenty przygotowane do wynajęcia. Takie noclegi w ustroniu można znaleźć w samym mieście oraz w chatach góralskich położonych blisko turystycznych atrakcji.

Sporym powodzeniem cieszy się kolejka na Czantorię, która dowozi turystów na polanę Stokłosicy, skąd roztacza się wspaniały widok na cały Beskid Śląski. Ci, którzy zdecydują się wejść na szczyt Czantorii, co zabiera około pół godziny, mogą przy dobrej widoczności zobaczyć Tatry. Turyści, którzy zechcą odwiedzić okolice Ustronia, na pewno będą tu wracać. Niezależnie od stopnia zaawansowania i wytrenowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie.