Wizyta w salonie urody – wsparcie odchudzania

massageNie od dziś wiadomo, że nadwaga i otyłość są bardzo poważnym problemem wielu ludzi, można powiedzieć, że jest to plaga współczesnych czasów. Wpływa na to nasz siedzący tryb życia i niewłaściwa dieta, obejmująca między innymi jedzenie wysoko przetworzonych produktów.

A wystarczyłoby trochę zaangażowania i dbałości o swoje zdrowie, a przy okazji urodę. Wiadomo, że nadwaga jest nie tylko szkodliwa dla zdrowia, ale także nieestetyczna. Otyłość jest niebezpieczna dla zdrowia, poza tym, że działa niekorzystnie na nasze serca i cały układ krwionośny, niesie za sobą także ryzyko cukrzycy, chorób stawów itd. Ponadto ludzie otyli źle czują się własnym ciele, tracą poczucie własnej wartości, co oczywiście przekłada się na jakość życia. Dlatego warto się odchudzać na różne sposoby – ograniczając ilość spożywanych pokarmów, unikając słodyczy, przetworzonych produktów, gotowych dań tylko do podgrzania, fast foodów, słodzonych napojów.

Odchudzanie z pewnością przyniesie lepszy efekt, jeśli zadziałamy na wielu płaszczyznach równocześnie. Oprócz samej zmiany jadłospisu, warto zacząć jakąś aktywność fizyczną – znaleźć coś, co lubimy – fitness, basen, spacery, joga, boks, siatkówka, rower, może to być cokolwiek, co pozwoli nam ruszyć się z kanapy.

Kolejnym elementem wspomagającym odchudzanie są różnego rodzaju zabiegi ujędrniające, wyszczuplające, modelujące sylwetkę, które są wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i salonach urody z zastosowaniem nowoczesnych technologii, aparatur i kosmetyków. Każdy szanujący się gabinet kosmetyczny, oprócz standardowych zabiegów nawilżających, odżywiających, oczyszczających, a także pedicure, manicure, oferuje szereg zabiegów wspomagających modelowanie sylwetki, walkę z nadwagą oraz zbyt dużymi obwodami. Wizyta w salonie urody może więc być dobrym uzupełnieniem kuracji odchudzającej i dbania o wygląd swojego ciała.

Obecnie dostępne są innowacyjne technologie wspierające modelowanie sylwetki, które mogą zastąpić intensywny trening na siłowni. Jedną z nich jest elektromagnetyczna stymulacja mięśni, prowokująca intensywne skurcze mięśni bez żadnego wysiłku. Zabiegi wykonane tą metodą zapewniają szybkie zagęszczenie mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście jest to rozwiązanie dla osób, którym bardzo zależy na osiągnięciu efektów w krótkim czasie oraz mogą sobie na to pozwolić finansowo.

Dla niektórych osób ostatnią deską ratunku są turnusy odchudzające – nad morzem czy w górach. Jeśli samodzielne próby odchudzania nie dają rezultatów, jest to dobre rozwiązanie, ponieważ w trakcie kilku tygodni pozostajemy pod opieką specjalistów, którzy wpajają nam zdrowe nawyki żywieniowe i pilnują byśmy ściśle przestrzegali zasad diety.