Własny dom jednorodzinny

Któż z nas nie marzy o własnym domu? Nie musi być duży i bardzo reprezentacyjny, wystarczy żeby był własny, dawał poczucie intymności i bezpieczeństwa. Domy jednorodzinne powstają jak grzyby po deszczu. Sporo buduje się zwłaszcza na terenach podmiejskich, cieszących się dużą popularnością wśród mieszczuchów, którzy szukają zacisznej lokalizacji dla swojego domu. W domu jednorodzinnym pod Wrocławiem czy Krakowem znajdują ostoję dla swoich rodzin, a jednocześnie mogą nadal korzystać ze wszystkich miejskich przywilejów.

Budowa domu 

Można budować dom zlecając prace firmie budowlanej można metodą gospodarczą, można również nabyć gotowy dom, bądź wykończony pod klucz, bądź w stanie deweloperskim. Jeśli zależy nam na spokoju, ciszy i odosobnieniu, warto poszukać odpowiedniej działki, z dala od osiedli i zabudowań, i postawić na niej wymarzony dom. Jeśli czujemy potrzebę integracji, lubimy towarzystwo ludzi, zależy nam na poczuciu bezpieczeństwa, lepiej zdecydować się na przykład na dom w ramach wybudowanego przez dewelopera osiedla. Wtedy mamy pewność, że w razie nagłej sytuacji, będziemy mieli sąsiadów w pobliżu.

Takie osiedla domów jednorodzinnych pod Wrocławiem powstają m.in. w Dobrzykowicach, miejscowości znanej z filmu „Sami swoi”, gdzie był kręcony. Blisko stamtąd do obwodnicy Wrocławia, można więc szybko dojechać do centrum, a jednocześnie możemy poczuć miłą, podmiejską atmosferę. Na miejscu są sklepy i punkty usługowe, a także placówka szkolno-przedszkolna, place zabaw, punkty medyczne, dzięki czemu nie trzeba w każdej najdrobniejszej sprawie jechać do miasta.

Domy jednorodzinne powstające w Dobrzykowicach pod Wrocławiem mogą być wolnostojące, w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Ich cena będzie się więc różniła – warto przed zakupem zastanowić się, ile jesteśmy w stanie zapłacić za całkowitą swobodę, na jaką możemy liczyć w przypadku domu wolnostojącego, i czy jesteśmy skłonni do jakiegoś kompromisu w tej sprawie. Jeśli zależy nam na rozwiązaniu budżetowym, domy szeregowe będą najlepszym pomysłem.