Zalety nadruku cyfrowego na bawełnie

Druk cyfrowy DTG to jedna z najbardziej nowoczesnych technologii wykorzystywanych obecnie do trwałego znakowania i ozdabiania odzieży oraz rozmaitych akcesoriów. Jej popularność wynika przede wszystkim z doskonałej jakości oraz precyzji nadruku, pozwalającej nadrukować na tkaninach bawełnianych wielokolorowe grafiki i skomplikowane wzory.

Nadruk na bawełnie metodą DTG wykonywany jest przy użyciu drukarki cyfrowej, a wzór który ma być naniesiony na tkaninę powinien mieć formę grafiki rastrowej. Sam proces nie wymaga specjalnych przygotowań, jest szybki i dlatego świetnie sprawdza się w przypadku średnich i małych nakładów, nawet pojedynczych. Dodatkowo – w razie ewentualnych zmian w projekcie, nie jesteśmy narażeni na dodatkowe koszty. Na cenę nie wpływa też ilość użytych w projekcie kolorów.

Do najważniejszych zalet cyfrowego nadruku na tkaninach bawełnianych z pewnością należy realistyczne odwzorowanie kolorów, wierność szczegółów, nasycone, żywe barwy oraz tzw. przejścia tonalne, które wpływają na wyjątkowy rezultat końcowy. Technika DTG wykorzystywana jest do ozdabiania t-shirtów, bluz, toreb, saszetek itd. Jeśli chcemy wykonać nadruk na ciemnym materiale, trzeba wcześniej nadrukować biały podkład.
Cyfrowy nadruk DTG jest przyjazny zdrowiu i środowisku. Tkanina nie zmienia swojej grubości ani faktury po wykonaniu nadruku, pozostaje przyjemna i miękka w dotyku.

Nadruk DTG nadaje się do realizacji skomplikowanych i zaawansowanych graficznie wzorów, dobrze sprawdza się w przypadku odzieży dziecięcej i młodzieżowej. Nadruki są bardzo wyraziste i dokładne, w żywych, nasyconych kolorach, przyciągających uwagę. Ich zaletą jest trwałość i wytrzymałość. Odzież z nadrukiem wykonanym tą techniką można prać w pralce, najlepiej na lewej stronie i w niskiej temperaturze.
Nadruk na bawełnie najlepiej wykonać metodą druku cyfrowego DTG, wtedy mamy pewności doskonałego efektu wizualnego i długiej żywotności nadruku.