Zasada działania systemu master key

Zabezpieczenia muszą być ściśle dopasowane do fizycznych warunków jakie panują w danym położeniu. Master Key jest jednym z najlepszych systemów zabezpieczeń, jakie są dostępne na naszym rynku. Wystarczy znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie w tym zakresie.

 Na czym to polega?

Master Key jest konfiguracją zamków oraz kluczy, który gwarantuje sprawną ochronę i zabezpieczenie przed osobami z zewnątrz. Master Key jest bardzo nowoczesnym systemem bezpieczeństwa, które stosuje się w wielu obiektach, takich jak budynek biurowy, gdzie świetnie spełnia swoją rolę i charakteryzuje się wysoką skutecznością. Określa się go mianem Systemu Klucza Centralnego lub Systemem Zamka Centralnego. Układ zamka centralnego powoduje, że jeden klucz jest potrzebny do otwarcia indywidualnych drzwi oraz zamka głównego, jednak nie można otworzyć drzwi sąsiednich.

Przykład zastosowania

Kontrola dostępu wymaga określenia osób o szerszym zasięgu oraz mniejszym dostępie. Właściciel klucza centralnego ma możliwość otworzyć wszelkie drzwi w całym budynku, zaś szeregowy pracownik ma ograniczony dostęp do poniektórych pomieszczeń. Przykładowo w obiekcie hotelowym pracownik działu ochrony może otworzyć drzwi do wszystkich pomieszczeń, sprzątaczka jedynie kilka, a gość – tylko własny pokój. Niejednokrotnie dochodzi do konfiguracji dwóch systemów – zamka oraz klucza centralnego.

 Rodzaje zabezpieczeń

Oferowane systemy zabezpieczeń są bardzo zróżnicowane, i mają swoje specjalistyczne zastosowania. Mogą to być zabezpieczenia antypożarowe, systemy alarmowe, różnego rodzaju zamki, kontrola dostępu, ochrona przed włamaniem, sejfy i wiele więcej. Właściciele rozmaitych obiektów mają więc do wyboru dużo sposobów na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Ich skuteczność stoi na wysokim poziomie.